Stavební pozemek 

Ostašov u Liberce

Celková plocha 18.649 m2

19.950.000 Kč

Popis nemovitosti

Nabízíme exkluzivně k prodeji krásný, rovinatý stavební pozemek parc.č. 287/3 o celkové výměře 18.649 m2 v žádané lokalitě Ostašov u Liberce, na křižovatce ulic Žákovská a Karlinská. Pozemek se nachází pod Ještědem a přímo navazuje na stávající výstavbu rodinných domů.

Parcela tvoří jeden funkční celek ohraničený z jedné strany zahradami sousedních rodinných domů a z dalších stran pak loukami. Pozemek bude možné rozdělit na několik menších stavebních parcel. Jeho další přesné využití bude dáno územní studií, kterou zpracuje město Liberec nebo investor.

Dle platného územního plánu města (schválen v únoru 2022) je stanoveno funkční využití pozemku jako "bydlení všeobecné (BO)". S těmito regulativy: 15% zastavitelnost nadzemními stavbami, 15% zpevněné plochy, výšková hladina 2 (až 12 m od nejnižšího místa po hřeben střechy), 70% koeficient zeleně, předměstský charakter zástavby. 

V blízkosti pozemku se nachází všechny potřebné inženýrské sítě - elektřina, plyn, voda, kanalizace. Příjezdová komunikace sousedí s pozemkem.

Pozemek leží v okrajové části města - na rozhraní katastrálního území Ostašov u Liberce a Karlinky, v nejbližším okolí je stávající zástavba rodinných domů a louky. Z pozemku je přímý výhled na Ještěd. Vzdálenost do centra města přibližně 5 minut autem, nebo MHD.

Okolí města i město samotné skýtá velké množství příležitostí k nejrůznějším sportům provozovaným jak na amatérské, tak i na profesionální úrovni. K rekreačnímu sportování využívají místní obyvatelé okolních hor, vytvářejících ideální podmínky zejména pro turistiku, cykloturistiku a běh na lyžích. Ve městě je veškerá občanská vybavenost, ideální podmínky také k rekreaci (Ještědský hřeben, Jizerské hory).

Těšíme se na osobní setkání s Vámi.

Mgr. Radim Brožek

RE/MAX Eso

Poloha pozemku

ulice Žákovská, Ostašov u Liberce

ÚZEMNÍ PLÁN

Dle platného územního plánu města Liberec (schválen v únoru 2022) je stanoveno funkční využití pozemku jako "bydlení všeobecné (BO)". S těmito regulativy: 15% zastavitelnost nadzemními stavbami, 70% koeficient zeleně, předměstský charakter zástavby.  

Podmínkou pro další nakládání s pozemkem je zpracování územní studie "ÚS Ostašov - bydlení II".

FOTOGALERIE

prohlédněte si pozemek a jeho okolí

Kontaktujte mě pro domluvení prohlídky

Mgr. Radim Brožek - makléř

Tel. 602 609 981

Mail: radim.brozek@re-max.cz